3 propozycje zabaw na walkę z domową nudą

Jaka jest sytuacja, wszyscy wiemy. Siedzimy w domu z naszymi dziećmi i próbujemy zrobić wszystko, żeby czas, który został nam podarowany, był jak najlepiej wykorzystany. Na spacery nie wychodzimy. Pozostał nam tylko balkoning. Śmiejemy się, że mamy swój własny 10-metrowy spacerniak. Lekko nie jest, wiadomo: dwójka nadaktywnych chłopaków pod jednym dachem, w mieszkaniu oznacza jedno: nudy nie ma. Oprócz momentów kiedy ładnie się bawią, albo razem szaleją, są też chwile kiedy jeden drugiego popchnie, uderzy i awanti gotowa. Dlatego staramy się z Adamem zapewniać Marcelowi i Julkowi jakieś fajne zabawy. Bez przesady oczywiście. Nie będę udawać, że nie włączamy bajek, czy PS4. Z nimi jest dużo łatwiej, mamy choć chwilę oddechu. Natomiast przeplatamy je zabawami, które rozwijają kreatywność chłopców.

Postanowiłam podzielić się  z Wami 3 pomysłami na sprawdzone zabawy dla dzieci (działają na niespełna 3-latka i 7-latka).

 

KOLOROWE ŁYŻECZKI

Pomysłów na te łyżeczki mam mnóstwo. Ale jako że z robienia zapasów został nam karton, stwierdziłam, że warto go do czegoś wykorzystać. Zaczęłam od nauki liczb. W ten sam sposób można zrobić łyżeczki z literami, kształtami, czy kolorami. Najlepsze jest to, że oprócz walorów naukowych, ta zabawa świetnie działa też na motorykę małą. Za każdym razem jak Julek bawi się tymi łyżeczkami, widzę jak bardzo skupia się na tym, żeby je dobrze włożyć w odpowiednie miejsce.

Gdzie kupić łyżeczki? Ja swoje zamówiłam na Aliexpress TUTAJ . Ale widzę, że są też dostępne na Allegro (wystarczy tylko w wyszukiwarce Allegro wpisać: drewniane łyżeczki). Cyfry wycięłam po prostu z bloku z kolorowymi kartkami i przykleiłam zwykłym klejem do papieru.

 

 

 

 

MALOWANIE NA SZYBIE

To był prawdziwy hit. Wystarczyło popsikać najpierw wodą szybę, przyłożyć kartkę, znowu popsikać wodą (żeby kartkę porządnie doczepić do szyby) i dać dzieciom farbki i pędzle. Ok, było potem trochę sprzątania, ale naprawdę było warto. Zabawa była przednia.

 

 

 

 

BUDOWANIE BAZY

Ostatnia propozycja to zabawa znana nam wszystkim z naszego dzieciństwa. Bo któż z nas nie budował bazy albo domu z poduszek, koców, kołder?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 + = 64