Genialna seria książeczek Akademii Mądrego Dziecka: „Moje pierwsze 100 słów”, „Moje pierwsze 100 zwierząt”, „Moje pierwsze 100 słów na wsi” wydawnictwa Egmont

Znacie jakieś dziecko, które nie lubi książeczek z okienkami? No właśnie! Ja też nie. Za każdym razem jak kupujemy książkę, w której są okienka, to po prostu nie ma opcji, żeby nie była u nas hitem. Tak było też i tym razem. Julek totalnie przepadł jeśli chodzi o te książeczki. Uwielbia otwierać, otwierać i jeszcze raz otwierać. Sprawia mu to prawdziwą frajdę. Także jeśli tylko masz ochotę napić się gorącej kawy, zainwestuj w te książeczki.

 

Cała seria składa się z czterech pozycji:

  1. „Moje pierwsze 100 słów”
  2. „Moje pierwsze 100 słów na wsi”
  3. „Moje pierwsze 100 zwierząt”
  4. „Moje pierwsze 100 pojazdów”

 

Co jeśli chodzi o zalecany wiek czytelnika? „Moje pierwsze 100 …” to lektura idealna dla małych dzieci, które dopiero poznają świat i uczą się mówić. Jeśli dziecko jest cierpliwe i lubi książeczki, to i jako roczniak skorzysta z tych książek. Natomiast w pełni bezpiecznym wiekiem, w którym warto pójść w te książki jest 1.5 roku. Ale! Jeśli oprócz maluchów, macie w domu starsze dzieci, to nie bójcie się im podsunąć tę serię. Na przykład Marcel (6 lat) przejrzał z nami książeczki i okazało się, że dużym ich plusem są pisane (a nie drukowane) litery użyte w tekście. Co z kolei może stanowić świetne ćwiczenie czytania dla naszych starszaków.

Zapomniałam Wam wspomnieć o tym, że seria ta powstała w duchu nauki Montessori, a co za tym idzie, jej największym walorem są REALISTYCZNE zdjęcia. No ja po prostu uwielbiam książki z prawdziwymi zdjęciami, a nie obrazkami. Pisałam Wam już o tym przy okazji TEJ serii.

Dla mnie ważne jest również to, że książki mają naprawdę duży format, twardą oprawę, tekturowe strony i zaokrąglone brzegi, przez co są jeszcze atrakcyjniejsze.

 

„MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW”

Książeczka zawiera czternaście stron, z czego 7 z nich ma otwierane okienka. W okienkach z kolei kryje się wiele ciekawych informacji dotyczących kształtów, kolorów, różnorodnych przedmiotów, jedzenia, cyfr, pojazdów czy zwierząt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na ostaniej stronie coś czego się nie spodziewałam…Zadanie ćwiczące pamięć, które przy okazji utrwala też poznane przez dziecko słowa.

 

 

 

„MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW NA WSI”

 

Tym razem nasz maluch odkryje tajemnice związane z życiem na wsi: pozna maszyny używane przez rolników w gospodarstwie, dowie się jakie zwierzęta można spotkać na farmie, odwiedzi stodołę, stajnię, a także uda się na pole, pozna uprawy z całego świata, poszuka kurczaczków, nauczy się rozpoznawać zwierzęta po wybranych częściach ich ciała i wiele wiele więcej. Spójrzcie tylko:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I znowu na końcu wspólne ćwiczenie pamięci.

 

 

 

 

„MOJE PIERWSZE 100 ZWIERZĄT”

 

Wiadomym jest, że wszystkie małe dzieci uwielbiają zwierzęta. Dlatego właśnie ta książeczka jest dla nich taka fascynująca i ciekawa. Dzięki niej dzieci poznają 100 zwierząt z całego świata. Zwierzęta zostały podzielone na kategorie związane z miejscem gdzie żyją. I tak mamy tu zwierzęta , które spotkamy: na wsi, na sawannie, w dżunglii, w morzu, oraz zwierzęta polarne. Ale to nie wszystko. Autorzy książki bazując na kolorach, umaszczeniu zwierząt, ich wielkości, zadbali również o to, żeby popracować z dzieckiem nad różnego rodzaju skojarzeniami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu na przykład kolejna zabawa. Tym razem szukamy pięciu motyli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tej samej serii znajdziecie też część czwartą „Moje pierwsze 100 pojazdów”. Patrząc na te 3 tytuły, które poznaliśmy, podejrzewam, że i ta część jest równie ciekawa (koniecznie musimy ją dokupić).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 16 = 23