Sprawdzone pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu UWIELBIAM dawać prezenty. Dużo bardziej niż dostawać. Każda okazja jest dla mnie dobra, żeby sprawić komuś jakąś niespodziankę, a przy okazji też i odrobinę radości. Nie wiem o co dokładnie chodzi, ale lubię patrzeć na taki specyficzny blask w oku obdarowywanego. Jest w tym jakaś magia.

A już za 2 tygodnie będzie jedna z najważniejszych okazji w roku, żeby sprawić radość naprawdę wyjątkowym osobom. Mam oczywiście na myśli nasze BABCIE i DZIADKÓW.  

Moi chłopcy mają przeogromne szczęście, bo zarówno jedna jak i druga BABCIA są wspaniałe. To samo tyczy się też DZIADKÓW. Ja na przykład nie miałam już tyle szczęścia i jednej babci praktycznie nie znam, a moja druga (ukochana) babcia z kolei nie żyje już od 6.lat. Ale! Nie będziemy przecież tu smędzić o niesprawiedliwości losu, bo o prezentach miało być.

Zaprezentuję Wam dzisiaj nasze pomysły na prezenty. Od razu uprzedzam, że tekst nie jest w żaden sposób sponsorowany przez żadną z firm, ani nic z tych rzeczy. Pokażę Wam tylko rzeczy, które sami albo już kiedyś wręczyliśmy naszym BABCIOM i DZIADKOM, albo uważamy, że coś jest fajnym pomysłem na takowy prezent.

 

LAURKA

Jest to prezent ponadczasowy. Za „moich czasów” jak szłam do Babci i Dziadka z okazji ich święta, to taka kartka to była podstawa. Fajnie będzie jeśli naszym dzieciom przekażemy tradycję robienia laurek.

Poniżej wrzucam kilka pomysłów na kartkę, którą możecie własnoręcznie zrobić.

Ta jest też naprawdę śliczna:

A ta to mistrzostwo świata po prostu:

Jeśli natomiast nie czujecie się na siłach, żeby zrobić taką kartkę samemu (albo po prostu nie macie czasu), zawsze można kupić gotową. Na przykład na stronie Pakamera.pl są zawsze bardzo ładne i oryginalne kartki (TU wrzucam Wam wyniki wyszukiwania na hasło kartka na dzień babci).

Albo może to być magiczna personalizowana karta-zdrapka:

Do kupienia TUTAJ

 

 

ODLEW RĄCZKI Z MASY SOLNEJ

Kolejnym naszym pomysłem jest odlew rączki z masy solnej. My kiedyś zrobiliśmy taki odlew i do tej pory stanowi piękną pamiątkę. Najlepsze jest to, że Marcelek zawsze przykłada do tego odlewu swoja rączkę i sprawdza jak dużo już mu urosła. Zdjęcia zostały zrobione w 2014 roku.

TU podrzucam Wam gotowy przepis na masę solną wraz z informacjami praktycznymi, typu ile ją piec itd.

 

CIASTO/OBIAD/CIASTECZKA/TORT

Nic nie ucieszy Babci i Dziadka bardziej niż własnoręcznie przygotowane przez wnuczka/wnuczkę danie. Taki tort czy ciasteczka nie muszą być przecież idealne, bo najważniejsze są chęć i zaangażowanie dziecka w zrobienie czegoś pysznego dla Babci i Dziadka. Babci i Dziadkowi na pewno będzie bardzo miło gdy zaprosicie ich na coś pysznego, a dla Was będzie to z kolei pretekst do wspólnego spędzenia czasu i zrobienia czegoś razem.

 

WYJŚCIE DO RESTAURACJI/KINA/TEATRU/LODZIARNI/CUKIERNI

Dobrym pomysłem będzie też na pewno zaproszenie Babci i Dziadka do restauracji/kina/teatru/lodziarni/cukierni –  w zależności od tego które z tych miejsc lubią najbardziej. Taki wspólnie spędzony czas nie może równać się z niczym innym. Koniecznie zróbcie tam jakieś wspólne zdjęcia. Będziecie dzięki temu mieli potem pamiątkę.

 

RAMKA ZE ZDJĘCIEM

Niby najbardziej sztampowy, ale za to jaki ważny i bardzo lubiany przez wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków prezent. Najlepiej oczywiście będzie kiedy na zdjęciu będzie wnuk/wnuczka wraz z Dziadkami, ale jeśli nie macie takiego zdjęcia, nie przejmujcie się…może to być również zdjęcie Waszego dziecka.

 

 

 

KUBEK PERSONALIZOWANY ZE ZDJĘCIEM (LUB/I NAPISEM)

Do któregoś momentu to była nasza tradycja, że co roku dawaliśmy taki kubek zarówno Babciom jak i Dziadkom. W zeszłym roku jakoś się to nam urwało. Sama nie wiem dlaczego. Chyba po prostu zapomniałam. Co nie zmienia faktu, że to naprawdę fajny prezent, bo taki kubek Babcia albo Dziadek mogą zabrać na przykład do pracy (co sprawia, że non stop pamiętają o wnusiu albo wnusi).

Tak wyglądał nasz pierwszy kubeczek, który wręczyliśmy Babciom i Dziadkom w 2013 roku (z jednej strony było zdjęcie Marcelka, a z drugiej napis z imieniem Babci/Dziadka)

Taki fotokubek można kupić na przykład TU

Albo też i na Allegro, na przykład TUTAJ

Wzorów do wyboru jest naprawdę caaaałeeee mnóstwo.

 

PORCELANOWY KUBEK Z NAPISEM

Alternatywą dla kubka ze zdjęciem jest kubek z prawdziwej porcelany. Dodatkowym plusem jest to, że można na nim/na niej umieścić napis, np. Kochanej Babci Hani.

 

Żeby zmienić napis, który widnieje na zdjeciu poglądowym, wystarczy tylko napisać do użytkownika. Taki śliczny kubek, kupisz TUTAJ

 

 

KALENDARZ PERSONALIZOWANY

To jest zdecydowanie nasz ulubiony prezent na Dzień Babci i Dziadka. A to dlatego, że przy okazji sobie też zawsze taki zamawiamy i co roku wisi u nas w kuchni. U jednych Dziadków kalendarz zawsze wisi w przedpokoju, a u drugich też w kuchni jak u nas. Na szybko udało mi się znależć w domu tylko 3, ale jestem prawie pewna, że był jeszcze jeden.

Bardzo przydatną i ciekawą opcją do wyboru przy tworzeniu takiego kalendarza jest na przykład oznaczanie ważnych dat (urodziny jednej Babci, drugiej Babci, wnuka, wnuczki, itd.). Poza tym, kiedy rok się skończy, zdjęcia można wyciąć i na przykład, jak to robi Babcia Hania, włożyć w ramki.

 

 

Gdzie kupić taki fotokalendarz? Ja mogę Wam śmiało polecić 2 miejsca: albo empikfoto.pl TUTAJ albo colorland.pl TUTAJ

 

FOTOKSIĄŻKA

To jest nasz tegoroczny hit. Do tej pory zazwyczaj tworzyliśmy fotoksiążki z podróży, co jest potem baaardzo wygodne przy oglądaniu połączonym ze wspominaniem. W tym roku postanowiliśmy zrobić fotoksiążkę z całego poprzedniego roku (2018) i wyszła naprawdę piękna. Spójrzcie tylko:

 

 

 

 

Gdzie kupić? My naszą kupiliśmy na empikfoto.pl, rozmiar 30 cm na 30 cm, akurat była na nie promocja. TUTAJ znajdziesz wszystkie rozmiary fotoksiążek.

 

 

KSIĄŻKA DO PRZECHOWYWANIA WSPOMNIEŃ

To chyba najpiękniejszy i najbardziej sentymentalny prezent jaki możecie dać Babciom i Dziadkom. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu twórców. Opowiedz mi Babciu to naprawdę wyjątkowy prezent dla Babć.

Opowiedz mi Babciu to książka do zapisywania wspomnień Waszej Babci, od jej dzieciństwa do chwili obecnej. Babcia, samodzielnie lub z Waszą pomocą, będzie wypełniać książkę odpowiadając na szereg starannie dobranych pytań. Na przykład: kim chciała być, kiedy była mała, jacy byli jej rodzice i dziadkowie, gdzie się bawiła, kiedy poznała Dziadka – swojego męża, czego razem doświadczyli, jak zapamiętała ważne wydarzenia historyczne, co według niej zmieniło się od czasów jej młodości …
Załączone rysunki i fotografie pomogą przywołać wspomnienia.
W książce pozostawiono też miejsce na własne fotografie.

W TYM linku możesz zobaczyć kilka przykładowych stron książki.

Wersja dla Dziadka to również starannie dobrane pytania, które pomogą uchwycić ważne wydarzenia w życiu Waszego Dziadka od jego dzieciństwa do chwili obecnej. Wypełniona książka stanie się cennym skarbem dla całej rodziny. Format 25x30cm, twarde okładki, gruby papier i solidna oprawa zapewnią wysoką trwałość, łatwość dokonywania wpisów i przyjemność lektury w przyszłości.

Do kupienia TUTAJ

Na tej samej stronie internetowej można też znaleźć wyjątkową grę:

 

Jak to wtedy było? to gra, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze będą odkrywać i dzielić się  rodzinnymi wspomnieniami. Gra zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści. To pierwszy etap gry – opowiadanie – ile rzeczy można sobie przypomnieć spoglądając na zdjęcie? Niemal nieskończoną ilość.

W drugim etapie gry gracze odpowiadają na pytania, które są związane z opowieściami. Słuchałeś dobrze  i możesz odpowiedzieć poprawnie? Jeśli tak, to poruszasz się do przodu na planszy. Zwycięzcą jest ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i będzie pierwszy na mecie.

Ale zwycięstwo nie jest w tej grze najważniejsze, a doświadczenia i przygody, o których usłyszysz. I uwierz mi, wiele opowieści babci, dziadka i twoich bliskich pozostaną w twojej pamięci jako piękne wspomnienia.

Jak to wtedy było? Jest wyjątkową grą, która łączy pokolenia i w przyjemny sposób, pomaga trenować pamięć.

 

· Gra jest przeznaczona dla 2-12 graczy od 6 do 120 lat,

· Czas gry to 45-90 minut,

· Gra zawiera dużą planszę, karty z retro zdjęciami, karty z pytaniami i 12 drewnianych pionków.

 

 

HISTORIE RODZINNE DLA WNUKÓW

Podobne książki do tych opisanych powyżej ma też teraz w swojej ofercie Rossmann (zobaczyłam w sobotę zupełnym przypadkiem). Pomysł bardzo podobny, jeśli nawet nie identyczny. Przejrzałam osobiście i muszę Wam powiedzieć, że też bardzo mi się spodobały (obie wersje: dla Babci i dla Dziadka). Wyglądają one tak:

Kupić można na przykład TU

A poniżej wersja dla Dziadka:

Do kupienia TUTAJ 

 

 

ZABAWNA KSIĄŻKA DO PRZECZYTANIA Z BABCIĄ

Ta książka to zdecydowanie prezent dla babć, które mają dystans do siebie i prawdziwe poczucie humoru. W książce znajdziecie 29 typów babć, które możemy spotkać w swoim życiu.

Taki opis książki możemy przeczytać na stronie:

Jakie są Wasze Babcie? Czy któraś z nich jest Babcią Powierniczką Tajemnic? Babcią Przyjaciółką Ptaków? A może Babcią Marzycielką? Odszukajcie swoje Babcie wśród dwudziestu dziewięciu typów Babć przedstawionych w tej książce.

Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z Was zna choćby jedną w swojej rodzinie lub u znajomych. Są wśród Was szczęściarze, którzy wskakiwali na kolana Babci Załatwi Wszystko albo wtulali się w pachnące czekoladą ramiona Babci Palce Lizać. Wiemy, że trudno sobie wyobrazić coś przyjemniejszego od zasypiania w objęciach Babci Bajarki, a wielu z Was chwali się podróżami na inne planety, w które wyruszaliście w ślad za rozmarzonym wzrokiem Babci z Głową w Chmurach.

Oto książka pełna humoru i subtelnej ironii, idealna do wspólnego czytania przez Babcie i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie cudowne chwile, które spędziliście ze swoimi Babciami.

Do kupienia na przykład TUTAJ

 

Taki sam prezent można też sprawić Dziadkowi.

A oto opis wydawcy:

Jacy są Wasi Dziadkowie? Czy któryś z nich jest Dziadkiem Usypiaczem? Dziadkiem Superbohaterem? A może Dziadkiem Dasz Radę? Odszukajcie swoich Dziadków wśród trzydziestu typów Dziadków przedstawionych w tej książce.

Są Dziadkowie, którzy mają kieszenie pełne całusków, landrynek i niesamowitych opowieści. Są Dziadkowie, którzy żeglują po bajkach jak po falach na grzbiecie wieloryba. Są i tacy, co wstają skoro świt, nim zadzwoni budzik, by prowadzić wnuki do szkoły w rytmie cza-czy. Prawie wszyscy Dziadkowie zapomnieli na jakiś czas o dziecku, które nosili w sobie, by na moment stać się odpowiedzialnymi ojcami. Wystarczy jednak, że w ich życiu pojawi się pierwszy wnuk, a w okamgnieniu wracają do krainy dzieciństwa.

Oto książka pełna ciepła i humoru, wprost stworzona do wspólnego czytania przez Dziadków i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie wspaniałe chwile, które spędziliście ze swoimi Dziadkami.

Do kupienia na przykład TUTAJ

 

 

SŁODKI TELEGRAM

Miłą niespodzianką będzie również słodki telegram, dzięki któremu możecie Babci/Dziadkowi przekazać ważne słowa. Taki telegram zamawialiśmy już wiele razy na różne okazje, więc gwarantuję, że czekoladki są naprawdę pyszne i warte swojej ceny. No i co najważniejsze, sprawiają dużo radości obdarowywanemu (zwłaszcza za sprawą przekazywanej wiadomości).

 

TUTAJ znajdziecie więcej czekoladowych wiadomości do wyboru.

 

 

PIĘKNY PLAKAT OPRAWIONY W RAMKĘ

Ten ze zdjęcia znajdziesz na przykład TUTAJ

Ciekawe plakaty znajdziesz też na stronie www.memorabli.pl. Poniżej jeden z nich:

 

TUTAJ podrzucam Ci link

W tym samym sklepie dostępne są też certyfikaty. O takie:

Do kupienia TU

 

ZESTAW CIASTECZEK np. Kuki ciastka

Kolejną naszą propozycją jest coś co sprawdziło się u nas jako prezent z okazji Dnia Mamy. Jest to zestaw personalizowanych maślanych ciasteczek. Wyglądają prześlicznie, są cudnie zapakowane, no i smakują pysznie. Co więcej, można sobie stworzyć swój własny pomysł i tylko zapytać twórców czy jest mośliwość zamówienia tego co chcemy. Plus oczywiście pełna personalizacja, więc możecie napisać dedykację dla Babci i Dziadka, czy też imiona itd. Już Wam pokazuję jaki zestaw ja i Adaś zamówiliśmy dla naszych Mam.

 

 

 

 

 

Ciasteczka ze zdjęcia możecie zamówić TUTAJ

 

BRANSOLETKA ZE ZDJĘCIEM

Kiedyś moja mama zobaczyła taką u mojej cioci i powiedziała, że strasznie się jej podoba i też chce taką, dlatego pomyślałam, że też Wam o niej tu napiszę. Największym plusem jest jej cena, minusem z kolei czas jej dostawy (wiadomo…idzie z Chin). Siostra mi mówiła, że do niej szła około 3 tygodni. Ale! nawet jeśli nie zdążycie już na Dzień Babci, to każda inna okazja (imieniny, urodziny) też będzie przecież dobra.

TUTAJ link

 

 

MAGNES ZE ZDJĘCIEM

Ostatnim już naszym pomysłem jest magnes na lodówkę ze zdjęciem.

Dostępny chociażby TUTAJ

 

To by było na tyle.

Kochani, mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam Wam w wyborze prezentu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Jeśli uznacie, że wpis mógłby okazać się przydatny dla innych, bardzo Was proszę o udostępnienie go na swojej Facebookowej tablicy.

1 thought on “Sprawdzone pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − 40 =